Zaczynamy nowe półrocze. W co zaopatrzyć ucznia?

09-12-2019

Do zakupów artykułów szkolnych dla dziecka przystępujemy zwykle pod koniec wakacji lub na początku września. Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się z kompletowaniem szkolnej wyprawki, ale przybory takie jak pióro kulkowe Herlitz czy długopisy trzeba nabywać również w czasie kolejnych szkolnych miesięcy. Idealnym momentem na uzupełnienie braków w wyposażeniu ucznia jest początek drugiego półrocza.

Najważniejsze: przybory do pisania

Artykułami, których braki mogą być najszybciej widoczne, są wspomniane przybory do pisania. W końcu niemal na wszystkich etapach nauki najczęściej wykonywaną przez uczniów czynnością jest notowanie słów nauczyciela lub przepisywanie tekstu z tablicy. W dodatku długopisy często giną - wystarczy chwila nieuwagi, by wypadł z piórnika lub pozostał na szkolnej ławce w czasie zmiany sali lekcyjnej.

Zimą, jeszcze przed rozpoczęciem drugiego półrocza, warto więc zaopatrzyć ucznia w pióro kulkowe Herlitz. Wyróżnia się nieszablonowym i ergonomicznym kształtem, dopasowanym zarówno do osób prawo-, jak i leworęcznych. W dodatku pióra Herlitz charakteryzują oryginalne, intensywne kolory - dzięki temu dziecko będzie zwracać większą uwagę na to, by gdzieś go nie zostawić. Najmłodszym może też przydać się pióro Pelikan Griffix. Nowe przybory mogą dodatkowo zachęcić dziecko do nauki, a miękka strefa uchwytu sprawi, że pisanie stanie się łatwiejsze. Z kolei starsi uczniowie z pewnością docenią, gdy na początku drugiego semestru dostaną zestaw nowych długopisów.

Zeszyty też mogą się skończyć

Wybór zeszytów to jedna z czynności, której dzieci poświęcają najwięcej czasu w trakcie szkolnych zakupów. W wakacje zwykle dokumentnie przeglądają dostępne modele okładek i wybierają ulubione wzory. Nie zawsze jednak zakupione latem zeszyty okazują się mieć na tyle dużo kartek, by wystarczyło ich do końca roku szkolnego. W przypadku przedmiotów takich jak język polski czy matematyka przed rozpoczęciem drugiego półrocza zakup nowego kajetu zwykle jest niezbędny.

Rozwiązaniem mogą być zeszyty Oxford. Sklep internetowy to dobre miejsce, by bez wychodzenia z domu wybrać odpowiadający dziecku kolor okładki. A do tego zaopatrzyć je w zeszyt, w którym do końca roku szkolnego nie zabraknie wolnych kartek. Oxford ma bowiem w ofercie zarówno zeszyty w klasycznym formacie A5, jak i większe notatniki A4.

Warto pamiętać o dodatkach

Po jesiennych miesiącach spędzonych w szkole luk w wyposażeniu ucznia może być więcej. Braki najpewniej będzie można dostrzec w artykułach przeznaczonych na plastykę. Niektóre flamastry mogły się wypisać, kredki zgubić, a farby skończyć. Trudno uzupełnić brakujące kolory inaczej niż przez zakup nowego zestawu. Taki prezent ucieszy szczególnie młodsze dzieci oraz uczniów z artystyczną duszą. Na nowe półrocze przydadzą się również świeże bloki z białymi i kolorowymi stronami. Z każdym kolejnym tygodniem uczniowi przybywa luźnych kartek z wynikami kartkówek czy pracami domowymi, dlatego warto pomyśleć również o zakupie dodatkowych teczek biurowych lub segregatorów.