Wyprawka szkolna 2022/2023 – nowości w artykułach szkolnych

17-05-2022

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego. Jest to czas intensywnej pracy dla uczniów, ale też wielkich nadziei na wspaniałe, słoneczne wakacje.

Dla nas, jako sklepu papierniczego z artykułami szkolnymi, również jest to okres wzmożonego wysiłku. Jednak my nie myślimy o nadchodzących urlopach, ale o zbliżającym się nowym roku szkolnym. Wiosną odbywają się duże targi papiernicze, na których wystawcy prezentują nowości w swoich produktach.

Bogactwo wzorów plecaków, piórników i worków szkolnych zachwycało nas swoją grafiką i jakością wykonania. Zaopatrzyliśmy się w nowe modele ołówków, kredek, długopisów tradycyjnych i zmazywalnych zdobionymi zgodnie z najnowszymi trendami. Zwróciliśmy również uwagę na gadżety i pomysły, które ułatwią uczniom naukę, takie jak zeszyty polipropylenowe, zeszyty ze ściągą czy profilowane ołówki i pióra do nauki pisania.

W tym, krótkim wpisie przedstawimy Wam kilka pomysłów na akcesoria potrzebne uczniom, które świetnie sprawdzą się jako element wyprawki szkolnej, a do tego ułatwią i umilą dziecku naukę.

 

Zeszyty ze ściągą Gatis

 

Kompendium wiedzy umieszczone na marginesach i wewnętrznych stronach okładki zeszytów GATIS jest tak bogate i dopracowane w każdym szczególe, że zeszyt ten zachwyca nie tylko uczniów, ale i ich rodziców, a co ważniejsze nauczycieli, którzy polecają ten produkt jako przydatny i ułatwiający naukę.

Producent proponuje zeszyty tematyczne do każdego przedmiotu w formacie A5 lub A4. Można również zaopatrzyć się w zeszyt w formie kołonotatnika.

Zeszyty Tematyczne Gatis

 

Zeszyty polipropylenowe Herlitz

 

Zeszyty z okładką PP stają się coraz bardziej popularne na rynku szkolnym, ze względu na praktyczność użytkowania. Okładka wykonana z tworzywa sztucznego zabezpiecza notatki ucznia przed zabrudzeniem lub zalaniem. Z łatwością można je też wyczyścić. Zeszyty takie nie wymagają używania dodatkowych okładek.

Nas w tym roku bardzo zachwyciła kolorystyka okładek zeszytów Herlitz, ale produkty tego typu można spotkać także wśród innych producentów artykułów papierniczych. Wiodące marki na rynku to INTERDRUK, OXFORD oraz TOP-2000.

Zeszyty PP Herlitz

 

Ołówki, pióra kulkowe i pióra wieczne Pelikan Griffix

 

Artykuły piśmiennicze Griffix nie są nowością na rynku, ale zdecydowaliśmy się na umieszczenie tego produktu w tym wpisie, ze względu na nową kolorystykę jaką zaproponował producent. Grafika została zmieniona na bardziej żywą, dopasowaną do aktualnych trendów i upodobań młodego pokolenia.

Griffixy znane są i bardzo lubiane przez dzieci i rodziców, jako produkt ułatwiający naukę pisania. Są one przystosowane dla uczniów praworęcznych i leworęcznych. Idealne wyprofilowanie ułatwia prawidłowe trzymanie narzędzia piśmienniczego i pisanie ładnych, kształtnych liter. Pióra i ołówki Pelikan stanowią doskonały produkt początkowy do nauki kaligrafii.

Pióro Kulkowe Pelikan Griffix

 

Ołówki automatyczne Rotring Tikky

 

Wielu producentów artykułów piśmienniczych proponuje szeroki wybór ołówków automatycznych. Marka Rotring urzekła nas przepiękną, żywą kolorystyką obudowy i jakością wykonania. Wszystko to dostępne jest w naprawdę przystępnej cenie. Zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę.

Ołówek Automatyczny Rotring

 

Długopisy zapachowe, kolorowe zakładki indeksujące i kleje z kolorową grafiką

 

Nie sposób, w tak krótkim artykule opisać wszystkie artykuły szkolne, które umilą dziecku naukę. Jednak warto jeszcze wspomnieć o długopisach zapachowych KIDEA z wkładami w ośmiu kolorach. Jeden długopis z wesołą grafiką daje możliwość pisania w kolorze czarnym, żółtym, niebieskim, czerwonym, zielonym, fioletowym, różowym i pomarańczowym.

Długopis Zapachowy Kidea

W nauce przydadzą się również zakładki indeksujące Starpak. Ten miks kolorowych karteczek w pastelowych kolorach powinien znaleźć się w plecaku każdej uczennicy. Doskonale sprawdzą się one przy nauce w domu, do zaznaczania ważnych stron w podręczniku.

Zakładki Indeksujące Starpak

Wybierając klej zdecydowanie powinniśmy skupić się na jego jakości. Lubiane są kleje Amos, Milan, Happy Color, Astra, Magic lub Colorino.

Wiele z tych firm co sezon zmienia grafikę na swoich produktach, tak aby przypadła do gustu najmłodszym. Często jest ona dzielona na produkty dla chłopców i dziewczynki.

Klej w Sztyfcie Milan

Ciekawym gadżetem szkolnym są również gumki w kształcie szminki, temperówki pszczółki na cztery grubości kredek lub korektory w taśmie w kształcie łapki kotka.

Gumka w kształcie pomadki