Wybór artykułów piśmienniczych dla dziecka

08-07-2020

Przemyślany wybór artykułów piśmienniczych dla dziecka jest bardzo ważny. To właśnie od nich w dużej mierze zależy, czy maluch chętnie będzie po nie sięgał i zainteresuje się nauką pisania. Renomowani producenci artykułów piśmienniczych, tacy jak Pelikan, oferują swoje systemy nauki pisania, które warto wziąć pod uwagę.

Pelikan griffix

System griffix został opracowany na podstawie opinii nauczycieli. Artykuły piśmiennicze z tej serii są dostępne zarówno dla dzieci praworęcznych, jak i leworęcznych. Griffix dzieli naukę pisania na cztery etapy. Pierwszym etapem jest ćwiczenie przez dziecko prawidłowego chwytu pisaka lub kredki. Pelikan zaprojektował więc specjalne kredki woskowe, które ułatwiają maluchom naukę. Artykuły piśmiennicze dla etapu drugiego, czyli wczesnoszkolnego, to ołówek ułatwiający pisanie pierwszych liter, a także ustalenie ręki dominującej u dziecka. Trzecim etapem nauki pisania według Pelikana jest utrwalanie płynności ruchów. Do tego celu producent przygotował specjalne pióra kulkowe, które pomagają dzieciom pisać płynnie. Ostatni, czwarty etap, to już kształtowanie własnego charakteru pisma. Tu seria Pelikan griffix proponuje pióro wieczne – oczywiście przystosowane to mniejszej ręki dziecka. Do każdego z wymienionych etapów oferowane są też odpowiednie zestawy ćwiczeń, dzięki którym dziecko uczy się przez zabawę.

Gra w kolory

Wybierając artykuły piśmiennicze dla dzieci, musimy pamiętać o tym, by prezentowały się one dla nich atrakcyjnie. Nawet najlepsze, markowe pióro będzie zniechęcało ucznia podstawówki do robienia notatek, jeśli będzie w eleganckim, lecz dla dziecka – nudnym, czarnym kolorze. Artykuły piśmiennicze dedykowane dzieciom najczęściej mają ciekawe, intensywne barwy lub kolorowe wzory. Warto wyposażyć plecak malucha również w kolorowe długopisy, cienkopisy i zakreślacze. Barwny zestaw będzie kusił wzrok malucha, chętniej też będzie sięgał po kolorowe notatki. Jeśli dziecko jest wzrokowcem, łatwiej będzie mu też przyswoić wiedzę z zeszytu. Szukając artykułów piśmienniczych dla swojej pociechy, zawsze warto poradzić się obsługi dobrego sklepu z artykułami szkolnymi i biurowymi. Specjaliści z pewnością doradzą najlepsze rozwiązanie dla danej grupy wiekowej.