Top 10 piórników dla chłopców

19-08-2020

Chociaż większość osób miewa różne nastawienie wobec szkolnej nauki, to trzeba przyznać, że kompletowaniu wyprawki szkolnej zawsze towarzyszy uczucie ekscytacji. Niezbędnym elementem wyposażenia każdego ucznia jest piórnik. Wybór jest przebogaty, dlatego, aby ułatwić orientację, przedstawiamy listę naszych typów.

Piórnik dla młodszego i starszego ucznia

Wyboru piórnika nie można bagatelizować. Każdego dnia nauki szkolnej pełni on ważną funkcję, niczym skrzynia skarbów przechowując wszystkie niezbędne przybory uczniowskie. Kompletnie wyposażony piórnik, to połowa sukcesu każdego ucznia. Pamiętajmy, że jego zwartość pozwala skupić się na zadaniach lekcyjnych i wykonać je bez przeszkód natury technicznej.

Kiedy wybieramy piórnik dla chłopca, to w ofercie artykułów szkolnych znajdziemy modele różniące się kształtem oraz konstrukcją. Możemy wyróżnić piórniki szkolne z przegródkami albo złożone z kilku rozkładanych części. Dzięki umieszczonym uchwytom z gumki ułatwiają utrzymanie porządku wśród przechowywanych przyborów. Wybierają je zazwyczaj rodzice dla młodszych uczniów. Młodsi chłopcy przeważnie większą uwagę przykładają do tego, aby kredki, flamastry, linijka były schludnie ułożone. W piórnikach tego typu przydatna jest wkładka, w którą można wsunąć dla małego ucznia karteczkę z planem oraz danymi dziecka, aby łatwiej było odnaleźć pozostawiony w jednej z klas piórnik.

Natomiast starsi chłopcy częściej sięgają po piórniki typu saszetka zapinane na zamek. W zależności od rodzaju można wybrać model z jedną komorą lub z przegródkami. Niekiedy, chłopcy obserwując rodziców, mają życzenia, aby nie wyposażać ich już w piórnik, ale zakupić im etui na długopisy.

Podczas wybierania piórnika dla chłopca niezwykle ważne jest poszanowanie jego upodobań kolorystycznych. W kwestii doboru barw i wzornictwa większość chłopców jest nieprzejednana. Ale to dobrze, piórnik, który spodoba się dziecku czy nastolatkowi, stanie się mu bardziej bliski, a tym samym będzie go motywował do aktywnej pracy podczas wykonywania zadań szkolnych. Nie będzie zaskoczeniem, że chłopcy preferują barwy ciemniejsze, czyli: czarną, granatową, wszelkie odcienie niebieskiego, zieleni oraz szarości. Ulubione desenie to moro, piksele, wzory geometryczne, nawiązujące do cyberświata. Chłopcy chętnie sięgają też po piórniki wyobrażające ich ulubionych piłkarzy, bohaterów popularnych filmów. Wśród męskiej części uczniów wielką popularnością cieszą się też motywy dinozaurów.

Kryterium wyboru piórnika dla chłopca może być też obecność lub brak wyposażenia. W tej kwestii zdania są podzielone, ale na szczęście każdy znajdzie to, co mu odpowiada.

Piórnikowy zawrót głowy – chłopcy wybierają

Niezwykle ważną sprawą podczas poszukiwania idealnego piórnika jest jego jakość. Cóż losy szkolnego wyposażenia nie należą do najlżejszych. Również piórnik szkolny poddawany jest codziennym próbom wytrzymałości. Warto zatem wybrać produkt, który zniesie rok szkolnych zmagań w jak najlepszym stanie. Szukajmy produktów z materiału odpornego na rozdarcia i zalanie. Pamiętajmy też, aby sprawdzić wagę piórnika i nie obciążać nadmiernie już i tak przeładowanego plecaka.

Wśród ciekawych propozycji dla chłopców, warto zwrócić uwagę na następujące modele piórników szkolnych:

  • trzyczęściowy z wyposażeniem – podzielony na trzy komory, a każda zawiera poszczególne przybory szkolne: długopisy, ołówki, kredki, flamastry, temperówkę, gumkę oraz zestaw geometryczny, czyli pełny komplet,
  • pojedynczy dwuklapowy bez wyposażenia – posiada jedną komorę, ale z dwiema klapami. Do każdej klapy umocowano uchwyty z gumki, czyli w sumie 26 mocowań. Piórnik bez wyposażenia,
  • z klapą zamykany na suwak – posiada jedną pojemną komorę, jego korpus jest usztywniony lekkim wypełnieniem. Wyposażono go w zakładki na przybory szkolne oraz kieszonkę z siatki zamykaną na suwak,
  • typu saszetka jednokomorowy – usztywniany z otwieraną do góry klapą na dwustronny suwak. Posiada przegrodę z uchwytami na długopisy i ołówki. Umieszczono w nim także kieszonkę z siatki zapinaną na suwak,
  • typu saszetka podwójny – prostokątny kształt, składający się z dwóch komór z niezależnymi zamknięciami na suwak,
  • typu tuba – rodzaj saszetki zapinanej na zamek, jednokomorowy, bez przegródek czy uchwytów,
  • typu kostka – jednokomorowy, zapiany na zamek, dostępny w wersji jednokolorowej lub zdobionej zabawnymi wzorami,
  • typu saszetka – zapinany na zamek, bez usztywnień oraz przegródek lub mocowań,
  • piłka Real Madryt – prawdziwa gratka dla fana futbolu. Piórnik ma kształt piłki, można go składać i rozciągać, zapinany na zamek,
  • etui na długopisy – z ekoskóry, w środku wyścielony welurowym materiałem, zamykany na magnes.

Wybór piórników, zwłaszcza wśród artykułów szkolnych online jest przeogromny, dzięki temu z łatwością znajdziemy funkcjonalny model odpowiadający upodobaniom ucznia z każdej klasy.