Sztuka kalkowania. Dobór papieru to połowa sukcesu!

09-04-2021

Wielu z nas korzystało z kalki już we wczesnych latach szkolnych. Ten artykuł papierniczy często okazuje się niezbędny w wielu miejscach pracy. Mowa tutaj przede wszystkim o firmach, w których często wykonuje się rysunki techniczne, takich jak np. biura architektoniczne. Kalki dają możliwość sporządzania wielu kopii projektu za jednym razem. Kalka znajduje zastosowanie również w instytucjach rządowych czy na poczcie. Aby kopie były dobrej jakości, należy pamiętać o tym, by wybrać odpowiedni papier. Czym jest kalka i jakie powinna mieć właściwości? Odpowiedź we wpisie.

 

Odpowiednia kalka artykułem biurowym do zadań specjalnych

Wybierając odpowiednią kalkę techniczną, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość papieru, z którego została wykonana. Niezwykle istotna jest jej jednolita i gładka powierzchnia. Warto zwrócić uwagę również na jej gramaturę, która ma wpływ na jakość wykonywanych kopii. W naszym sklepie papierniczym możecie Państwo znaleźć wysokiej jakości kalki techniczne, których gramatura to 92g/m2. Takie parametry gwarantują, że projekty, które zostaną wykonane na kalce, nie wyblakną oraz nie zżółkną. Dzięki temu, że kalka jest odporna na drapanie, wykonywane projekty można wielokrotnie korygować, nie tracąc przy tym na ich jakości.

 

Z jakimi artykułami piśmienniczymi najlepiej współpracują kalki?

Odpowiednio dobrana kalka gwarantuje wykonywanie wysokiej jakości kopii. Warto jednak wiedzieć, z jakimi artykułami piśmienniczymi czy urządzeniami najlepiej jej używać. Omawiany przez nas arkusz spełni swoją rolę przy użyciu ołówka, mazaków, czy rapidografu. Kalkę techniczną można stosować również w drukarkach atramentowych i laserowych. Nadaje się ona do druku offsetowego, typodruku czy ploterów.

 

Dlaczego kalka wysokiej jakości sprawdzi się najlepiej?

Wybierając kalkę techniczną, najlepiej wybrać taką o wysokiej gramaturze i gładkości. Od tego zależy trwałość odbitego materiału. Taka kalka jest też bardziej wydajna, co sprawia, że z jednego arkusza technicznego można korzystać dłużej. Kalki wysokiej jakości umożliwiają uzyskanie wyraźnych kopii z dobrze odwzorowanymi detalami, co jest niezwykle ważne w przypadku np. rysunków technicznych.

Jeśli szukasz dobrych artykułów biurowych znanych i cenionych producentów, odwiedź nasz sklep papierniczy. Zapewniamy  szeroki asortyment produktów w konkurencyjnych cenach!