Przydatne akcesoria papiernicze dla studentów – podpowiadamy!

19-09-2019

Rok akademicki rusza w październiku, ale jeszcze przed jego rozpoczęciem warto zaopatrzyć się w kilka rzeczy, bez których udział w wykładach, ćwiczeniach i warsztatach będzie trudny. Segregatory Herlitz czy odpowiednie przybory do pisania z pewnością ułatwią naukę, a później pomogą sprawnie poradzić sobie z egzaminami. Sprawdź, czego nie powinno zabraknąć w studenckim plecaku lub torbie.

Segregatory i zeszyty

Wśród studenckich zwyczajów od lat nie zmienia się jedno - bez notowania słów wykładowców się nie obejdzie. Niektórzy próbują je nagrywać, ale odsłuchiwanie półtoragodzinnych wykładów po zajęciach jest niezwykle czasochłonne.

Aby móc notować, trzeba mieć jednak na czym pisać. Klasycznym rozwiązaniem są zeszyty. Studenci preferują zwykle format A4, który pozwala prowadzić notatki w bardziej uporządkowany wizualnie sposób. Coraz większą popularnością cieszą się też kołonotatniki, nazywane czasem organizerami.

Sporo studentów decyduje się również na segregatory. Dzięki nim na zajęcia nie trzeba dźwigać kilku ciężkich zeszytów - dotychczasowe notatki można po prostu wypiąć i pozostawić w mieszkaniu. Segregator może też pomóc w usystematyzowaniu zapisków i ułożeniu ich w kategorie tematyczne. Decydując się na takie rozwiązanie, potrzebne będą również wkłady do segregatora w linie lub w kratkę.

Przybory do pisania

Studenci nie obejdą się bez przyborów do pisania. Ginące długopisy to powracający problem, warto więc jeszcze we wrześniu zaopatrzyć się w ich większą liczbę. Oprócz tego prowadzenie notatek ułatwią kolorowe mazaki i zakreślacze, a także cienkopisy. Dzięki nim zapiski będą bardziej przejrzyste, łatwiej będzie wyróżnić najważniejsze rzeczy - można ich użyć także w przypadku nauki z wydrukowanych materiałów. Sprawdzonym rozwiązaniem są przybory do pisania Staedtler. Cienkopisy tego producenta są dostępne w wielu kolorach, a ich kształt zapewnia komfort pisania. To szczególnie ważne dla tych, którzy spędzają na uczelni po kilka godzin.

Inne akcesoria papiernicze

Oprócz przyborów do pisania i materiałów, na których sporządza się notatki, studentowi może przydać się kilka innych akcesoriów:

  • teczki biurowe: będą pomocne przy porządkowaniu notatek, są też lżejszą alternatywą dla segregatorów i zeszytów,
  • samoprzylepne karteczki indeksujące: dzięki nim można oznaczyć ważne fragmenty podręczników czy własnych zapisków - dobrze opisane znacznie ułatwią naukę,
  • zszywacze: pomogą zapanować nad chaosem w notatkach i poskładać pojedyncze, fruwające kartki, z którymi czasami musi sobie radzić niemal każdy student,
  • koszulki foliowe: to dobry sposób na podział notatek, nadają się również do segregatora.