Przybory na plastykę. O tym nie możesz zapomnieć

01-09-2021

Zajęcia plastyczne uczą kreatywności oraz pobudzają wyobraźnię, a w przypadku najmłodszych rozwijają również koordynację wzrokowo-ruchową pozwalającą na świadome zarządzenie ruchami ciała. Ponadto zajęcia te otwierają na sztukę – pragnienie malowania i rysowania, czyli wyrażania swoich emocji i przeżyć za pomocą sztuki, stanowi naturalną potrzebę ludzką. Aktywności takie jak lepienie z plasteliny czy tworzenie biżuterii z kolorowych koralików i sznurka uznaje się za bardzo udane połączenie zabawy i nauki. Poniżej wymieniamy niezbędne przybory na plastykę.

Artykuły plastyczne rozwijające kreatywność

Edukacja plastyczna przyczynia się do harmonijnego rozwoju dziecka. Obejmuje przy tym różne formy aktywności: malowanie, rysowanie, lepienie, modelowanie, wycinanie. Przedmiot ten ukierunkowano na twórcze działania dzieci i młodzieży. Za pomocą sztuki ich uczestnicy wyrażają skrywane uczucia i pragnienia. Zajęcia plastyczne uczą cierpliwości, uwrażliwiają na piękno, wyrabiają poczucie estetyki, a ponadto umożliwiają odkrycie i doskonalenie zdolności twórczych uczniów. Dlatego warto wyposażyć dziecko w sprawdzone artykuły plastyczne. Naszym klientom oferujemy ciekawy oraz szeroki wybór przyborów na plastykę, dzięki którym uczęszczające na nią dzieci będą miały możliwość stworzenia wyjątkowych prac.

Artykuły plastyczne stanowią podstawowe elementy wyprawki szkolnej. Zalicza się do nich zaspokajające potrzebę tworzenia i rozwijające zdolności manualne farby: akrylowe, akwarelowe, plakatowe oraz te przeznaczone do malowania twarzy. Dostępne w naszym sklepie farby pozwalają na zabawę kolorem, błyskiem, formą. Można dokupić do nich paletę przeznaczoną do ich mieszania, profesjonalne i łatwe w użyciu pędzle oraz fartuszek ochronny. Kolejnym niezbędnym przyborem na plastykę są uczące koncentracji i pobudzające kreatywność kredki: ołówkowe, świecowe, grafitowe, woskowe, akwarelowe. Naszym klientom proponujemy między innymi wysokiej jakości drewniane kredki Stabilo oraz Staedtler, których niezwykle bogata paleta kolorów daje możliwość tworzenia barwnych i niepowtarzalnych dzieł sztuki. Polecane przez nas kredki są trwałe, estetyczne i łatwe w użyciu.

Ponadto na zajęcia plastyczne przyda się: ucząca sztuki modelowania masa papierowa, która dobrze przywiera do powierzchni innych materiałów, idealna do tworzenia ceramiki oraz formowania figurek glina rzeźbiarska, klasyczne bądź bardziej nowoczesne mazaki i flamastry, w tym zmywalne flamastry do malowania szyb czy też dwustronne modele z pieczątkami. Dostępne w prowadzonym przez nas sklepie flamastry mają różną grubość i piękne, intensywne kolory. Oprócz wymienionych powyżej przyborów na plastykę warto zainwestować w pastele – niezwykle popularne malowanie pastelami olejnymi, suchymi i żelowymi pozwala na płynne przenikanie się barw i umożliwia tworzenie efektów świetlnych.

Nie można zapomnieć także o modelinie i plastelinie dających nieskończone możliwości zabawy kształtem i formą. Modeliny używa się do tworzenia biżuterii, makiet, modeli stanowiących wyraz twórczych poszukiwań i kreatywności najmłodszych. Z plasteliny powstają natomiast sympatyczne ludziki i obrazy tworzone przez rozcieranie jej palcami. W naszej ofercie dostępna jest również masa plastyczna oraz ozdobne dziurkacze uznawane za wspaniałe narzędzia do pracy nad kartkami okolicznościowymi, zaproszeniami na różnego rodzaju przyjęcia, albumami z wakacji. Naszym klientom proponujemy także zestawy prezentowe stanowiące kreatywny prezent dla najmłodszych i starszych dzieci. Zestawy te obejmują kredki, farby, bloki i inne niezbędne przybory na plastykę.