Prezent dla ucznia – wybierz razem z nami!

21-12-2018

Zbliża się zakończenie roku szkolnego, a może szukasz czegoś na prezent dla pierwszoklasisty po pasowaniu? Dzieci uwielbiają dostawać prezenty, a odbiór świadectwa szkolnego lub oficjalne dołączenie do zacnego grona uczniów szkolnych, to idealny moment na wręczenie im przemyślanego podarunku. Powinien cieszyć, ale i być praktycznym upominkiem, z którego dziecko będzie miało użytek także na lekcjach. Podpowiadamy, jakie pomysły sprawdzą się najlepiej!

Kolorowy i pojemny piórnik

Dzieci uwielbiają piórniki. Im bardziej wymyślne i kolorowe, tym lepiej. Dobrze jeśli są również dość pojemne, aby pomieścić ulubione przybory malucha. Wszystkie te wymagania spełniają piórniki herlitz. Piórnik Herlitz Cocoon, a szczególnie dwustronny model 2 w 1, to spełnienie marzeń każdego młodego ucznia. Pojemny, oryginalny i dostępny w wielu ciekawych wzorach (których możemy używać zamiennie), to jeden z bardziej praktycznych, ale i ładnych, prezentów.

Zestaw małego artysty

Jeśli uczeń uwielbia wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne, warto podarować mu prezent, z którego z chęcią skorzysta. Duży zestaw kolorowych pasteli oraz ryza fakturowanego papieru, pobudzą jego kreatywność oraz wspomogą rozwój zdolności manualnych. Mocno nasycone i soczyste barwy uwrażliwią dziecko na kolory i pobudzą do artystycznego działania. Pastele suche Pentel są w pełni bezpieczne, łatwe i przyjemne w użytkowaniu. Nie zawierają szkodliwych i toksycznych substancji.

Pierwsze profesjonalne narzędzie piśmiennicze

Dla starszego dziecka idealnym upominkiem będzie zakup dobrego długopisu lub pióra wiecznego. Zachęcimy go tym do bardziej starannego pisania, a może nawet nauki kaligrafii. Pierwsze profesjonalne narzędzie piśmiennicze może być świetną pamiątką. Szczególnie jeśli zainwestujemy w dobry jakościowo produkt. Zestaw prezentowy Parker, w skład którego wchodzi najpopularniejszy model długopisu tej firmy oraz elegancki notes, to jedno z najlepszych rozwiązań. Uczeń poczuje się dorosły i doceniony, a sentymentalny upominek pozostanie mu na lata.

Pouczająca, ale i ciekawa książka

Świetnym, chociaż trochę już oklepanym pomysłem na podarunek dla dziecka, jest książka. Warto poszukać pięknie wydanych i ciekawych albumów, które nawet za parę lat, uczeń będzie z przyjemnością przeglądał. W zależności od jego zainteresowań może to być książka o kosmosie, modzie, czy starych samochodach. Ważne, aby trafić w gusta dziecka lub zainteresować go nowym tematem, w którym być może, będzie chciał się dalej rozwijać.