Postaw na kolor – 5 akcesoriów, które uczynią pracę w biurze przyjemniejszą

21-10-2019

Masz dość czarno-białych dni wypełnionych smętnymi i nudnymi raportami? Z pewnością ożywi Cię nieco kolorowych barw! Wypróbuj długopisy cienkopiszące i inne kolorowe akcesoria, a zobaczysz, że praca w biurze może być znacznie przyjemniejsza. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę przedmiotów, w które warto się zaopatrzyć przed kolejnym szarym dniem w pracy.

Kolory i ich znaczenie

Świat bez kolorów byłby nudny i powtarzalny. Przeciętny człowiek potrafi dostrzec aż milion barw, chociaż większości z nich nie potrafi nazwać. Naturalne przystosowanie i kulturowe kody wiążą z poszczególnymi barwami określone emocje i wartości. Stąd przyjmuje się zwykle, że zieleń uspokaja i koi nerwy, niebieski kojarzy się ze spokojem i chłodem, a czerwony - z energią i miłością. Ludzie z różnych kręgów kulturowych i cywilizacyjnych różnią się jednak w interpretowaniu kolorów - w zachodniej kulturze ze śmiercią i żałobą kojarzą się czerń i fiolet, ale już na przykład w Japonii kolorem śmierci jest biel.

Kolory w biurze

Na kolorowe akcesoria warto więc postawić również w biurze. Każdemu pracownikowi przyda się czasem przynajmniej lekka zmiana w ustalonej przez miesiące czy lata rutynie. Gdy trudno zmienić charakter wykonywanej pracy, spróbuj przynajmniej zadbać, by pojawiło się w niej trochę nowych kolorów. W tym celu warto sprawdzić produkty oferowane przez sklep papierniczy online.

Kolorowe pióra - pióro kulkowe Herlitz

Najprostszy sposób to tchnięcie nieco koloru w nasze codzienne podpisy i notatki. Odręczne pisanie może okazać się mniej monotonne, gdy do zapisków raz na jakiś czas użyjemy czegoś w odważniejszych barwach. Pióro kulkowe Herlitz Fresh Circus wyróżnia się jasną obudową z elementami w kolorze tropikalnej cytryny oraz oryginalnym kształtem. Dodatkowy komfort pisania zapewnia miękka strefa uchwytu.

Barwne cienkopisy

Kto powiedział, że wszystko trzeba pisać czarnym albo granatowym atramentem? Równie dobrze można przecież sięgnąć po inne kolory. Twoje notatki ożywią cienkopisy Staedtler w 30 kolorach. A może chcesz pisać… na pomarańczowo? Wybierz cienkopis żelowy Pilot G-TEC-C ozdobiony świecącym diamentem Maica, który z daleka będzie błyszczał na Twoim biurku.

Markery i zakreślacze

Nawet jeśli nie możesz pozwolić sobie na ekstrawagancję w postaci pomarańczowych podpisów na dokumentach, na pewno Twoje raporty urozmaicą kolorowe strzałki i podkreślenia. Zakreślanie kolorowymi markerami pozwoli też nieco się odprężyć i zresetować umysł. Warto wybrać do tego zakreślacz pastelowy Turkus Staedtler - jego tusz szybko schnie, łatwo go też sprać z większości tkanin.

Skoroszyty i segregatory

Nieco koloru na Twoim biurku czy półkach mogą również wprowadzić barwne sposoby segregacji dokumentów. Dlaczego nie postawić na kolorowe segregatory? Tylna okładka skoroszytu też nie musi być czarna i śmiertelnie poważna. Zamiast niej wybierz zielony albo nawet pomarańczowy skoroszyt Bantex.

Magnesy i znaczniki

Kolor do biura można przemycić nawet w drobnych dodatkach do codziennej pracy. Zapisujesz zadania i wieszasz raporty na tablicy magnetycznej? Spraw sobie tubę kolorowych magnesów albo czerwony marker do tablic Pentel Easyflo. Wprowadź do swojej pracy trochę koloru i pamiętaj - nawet jeśli rutyna Cię nie zabija, to na pewno odbiera trochę radości z życia. Warto więc choć czasem ją przełamać!