Plecaki szkolne LED gwarancją komfortu oraz bezpieczeństwa

29-01-2019

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze. Jednak ile razy, wracając ze szkoły, od koleżanki czy z zajęć dodatkowych, idą zbyt blisko krawężnika albo nieuważnie przebiegają jezdnię? Zapewne zbyt często. Staramy się aby nosiły gadżety lub odzież z odblaskami, jednak nie zawsze mają je przy sobie. Znany polski producent akcesoriów zaproponował w swojej ofercie rozwiązanie jakim są plecaki LED. Czemu możemy nazwać je gwarancją bezpieczeństwa? Odpowiadamy!

Dlaczego potrzebne są nowe rozwiązania?

Dzieci, idąc obok ulicy, często są zamyślone i wpatrzone w ekrany telefonów. W sytuacji kiedy spacerują w grupie, sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Śmieją się i wygłupiają, skupiając się na sobie wzajemnie, zamiast na własnym bezpieczeństwie. Często wchodzą na ulicę, szczególnie za miastem, gdzie nie wszędzie są chodniki. Mimo, iż kierowcy są wyczuleni na najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zdarzają się wypadki. Dzieje się tak ze względu na gorsze warunki atmosferyczne, zepsute światła lub zmrok, w którym dziecka po prostu nie widać.
Poza nauczaniem dzieci jak powinny zachowywać się na ulicy, powinniśmy zapewnić im bezpieczeństwo wyposażając je dodatkowo w opaski, różnego rodzaju światełka i odblaskowe gadżety. Właśnie dlatego firma CoolPack stworzyła innowacyjne rozwiązanie jakim są plecaki z funkcją świecenia.

Świecący plecak LED, czyli bezpieczeństwo

Plecaki z systemem świecenia LED posiadają aż 23 różne programy świetlne, które dziecko może zmieniać zewnętrznym przyciskiem. W pełni naładowana bateria pozwala na około 4 godziny ciągłego świecenia. Jest to więc wystarczający czas na bezpieczny powrót dziecka do domu po zmierzchu. Plecak ładujemy za pomocą umieszczonego w osobnej kieszeni gniazda mini USB. Co ważne, plecaki mają ciekawe i widoczne z daleka, kolorowe wzory. Migające światełka sprawiają, że maszerujące przy drodze dziecko widzi każdy kierowca, niezależnie od warunków atmosferycznych czy zmroku. Testy wykazały widoczność aż z 1,2 kilometra.

Materiały są naprawdę wytrzymałe i wodoodporne. Plecaki posiadają trzy spore komory, przywieszkę do kluczy oraz wygodne zapięcie piersiowe. Swoją wagą nie przekraczają 700 gramów, oraz posiadają stabilizujące wsporniki na dnie, dzięki czemu nie działają szkodliwie na dziecięcy kręgosłup. Do każdego modelu możemy dokupić pasujący piórnik oraz worek na buty w tym samym wzorze. Każdy plecak posiada dwuletnią gwarancję na system świecenia LED, który jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Tego typu plecaki są nie tylko gwarancją bezpieczeństwa ale i świetnym dodatkiem oraz zabawą.