Piórniki które pokocha każda dziewczynka

07-05-2020

Wybór nowego piórnika do szkoły jest jedną z tych rzeczy związanych z edukacją, które dzieci lubią najbardziej. O ile dla rodzica piórnik jest po prostu pojemnikiem, w którym dziecko nosi do szkoły swoje przybory do pisania, o tyle dla ucznia to gadżet, którym może wyrazić siebie. Książki na ławce, leżące przed oczami dziecka, zmieniają się co lekcję, lecz na swój piórnik spogląda on podczas całego dnia w szkole. Warto więc pozwolić mu wybrać dokładnie taki model, jaki sobie wymarzyło. W liście wymagań co do nowego piórnika przodują dziewczynki, które zazwyczaj przykładają większą wagę do estetyki przedmiotów codziennego użytku.

 

Małe księżniczki

 

Jeśli chodzi o najmłodsze uczennice, zazwyczaj najbardziej cieszą się z piórników dwu albo i trzykomorowych, w których można zmieścić wszystkie niezbędne przybory – nie tylko długopisy i ołówki, ale też zestaw kredek, flamastrów, a nawet nożyczki i linijkę. Równo poukładane kolorowe przedmioty po prostu cieszą oczy i sprawiają, że dziecko chętnie po nie sięga, ćwicząc swoją kreatywność w szkolnym zeszycie. Piórnik z komorami będzie tym bardziej atrakcyjny, jeśli na jego obudowie znajdzie się ciekawa grafika, kolorowe wzory lub zdjęcia uroczych zwierzaków. Nie wszystkie piórniki z komorami są sprzedawane wraz z pełnym wyposażeniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dziecko wybrało piękny piórnik, a potem samo zadecydowało, jakie przybory będzie w nim nosić do szkoły.

 

Modne nastolatki

 

Podejście do piórnika zmienia się wraz z wiekiem. Nastolatki szybko dostrzegają, że nie wszystkie artykuły szkolne przydają im się podczas lekcji, zaczynają więc ograniczać ilość noszonych do szkoły kilogramów. Starsze dzieci rezygnują z piórników, w których wszystko jest idealnie poukładane na rzecz różnego rodzaju saszetek – utwardzanych bądź nie. W przypadku saszetek również liczy się ich design. Starsze dziewczynki sięgają chętnie po bardziej „dorosłe” modele. Jeśli na piórniku pojawia się zwierzątko, to ma ono postać prostej grafiki, bardzo modne są też wzory przypominające graffiti, a nawet modele jednokolorowe. Piórnik-saszetka nie eksponuje swojej zawartości tak, jak rozłożony piórnik z komorami. Do saszetki nastolatka może wrzucić więc kilka swoich „skarbów”: figurkę słonika, przynoszącą jej szczęście, czy zdjęcie ulubionego wokalisty.