Pelikan Griffix - nauka pisania

15-03-2017

To, co dla nas, dorosłych, jest trywialnie proste - pisanie, dla dzieci stanowi ogromny wysiłek. Pelikan wyszedł naprzeciw potrzebom dzieci, tworząc wyjątkowy system wspierający naukę pisania griffix® Dzięki niemu proces nauki pisania staje się przyjemny, szybszy i łatwiejszy niż kiedykolwiek.

griffix® to pierwszy kompletny system towarzyszący postępowi nauki pisania od samego początku. Unikalna w skali światowej koncepcja czterech instrumentów piśmiennych dopasowanych do kolejnych etapów nauki pisania ułatwia dziecku pokonanie trudności i sprawia, że pisanie staje się przyjemnością.

Podstawą nauki pisania jest prawidłowy chwyt, zwany chwytem szczypcowym. Osiągnięcie pewnego chwytu szczypcowego ułatwiają odpowiednio dobrane narzędzia do nauki pisania.

Wszystkie instrumenty piśmienne griffix® kształcą i determinują prawidłowy chwyt dzięki odpowiednio skonstruowanej strefie uchwytu trójpalcowego. Chwyt szczypcowy jest w ich wypadku wręcz intuicyjny, bo najwygodniejszy. griffix® występuje w wersji dla dzieci lewo- i praworęcznych, począwszy od ołówka.

 1. Kredki woskowe griffix®
  Narzędzie piśmienne przygotowujące do nauki pisania, idealne na etapie przedszkolnym. Pomaga w nauce kształtowania prawidłowego chwytu i ruchów oraz w kontroli nacisku. Zestaw kredek griffix® w 8 kolorach w praktycznym plastikowym etui.
 2. Ołówek griffix®
  Bardziej precyzyjne narzędzie piśmienne do stawiania pierwszych kroków w pisaniu, idealne na początkowym etapie edukacji szkolnej. W tym okresie ustalona powinna być ręka dominująca (prawo-/leworęczność).
 3. Pióro kulkowe griffix®
  Stanowi przygotowanie do pisania piórem wiecznym. Pozwala na naukę płynnych ruchów w procesie pisania.
 4. Pióro wieczne griffix®
  Ostatni etap nauki pisania polega na kształceniu prawidłowych form do osiągnięcia stałego, osobistego charakteru pisma.

Do każdego przyrządu piśmiennego griffix® dedykowany jest specjalny zeszyt ćwiczeń z zadaniami ułatwiającymi naukę pisania.

Pelikan griffix