Najlepsze kredki dla przedszkolaka – nasz ranking

20-08-2019

Zakup kredek dla przedszkolaka nie jest łatwym zadaniem. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów przyborów do rysowania, które bardziej przytłaczają swoją liczbą, niż ułatwiają wybór tych najlepszych. Jakie kredki będą idealnym towarzyszem pierwszych kolorowanek i rysunków dla dzieci w wieku przedszkolnym? Podpowiadamy!

Kreatywność na pierwszym miejscu

Rysowanie jest sztuką, którą warto rozwijać od najmłodszych lat. Dzieci chętnie sięgają po kredki i tworzą swoje pierwsze obrazki. W przypadku małych dzieci, świetnym wyborem będą kolorowanki czy rysowanie za pomocą łączenia ze sobą punktów tworzących określony kształt. Rysowanie rozwija kreatywność i daje maluszkom szansę na odpoczynek i całkowite zrelaksowanie się.

Wybieramy najlepsze kredki

Mogłoby się wydawać, że w przypadku kilkuletnich dzieci nie ma znaczenia, jakie akcesoria do rysowania wybierzemy. A jednak, powinniśmy zdecydować się na kredki, które pozwolą nie tylko na tworzenie kolorowych rysunków, ale jednocześnie będą komfortowe i wygodne w użyciu. Poniżej przedstawiamy kredki, które będą idealnym zakupem dla każdego przedszkolaka.

Kredki ołówkowe Lyra

Kredki Lyra są doskonałym wyborem dla dzieci wieku przedszkolnym i szkolnym – nadają się dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Kształt kredek idealnie dopasowuje się do małych rączek i gwarantuje wygodę użytkowania. Został zaprojektowany w taki sposób, że kredki są odpowiednie zarówno dla praworęcznych, jak i leworęcznych dzieci. Grafit użyty do produkcji kredek jest miękki i nie zawiera substancji szkodliwych, dzięki czemu kredki ołówkowe Lyra mogą być używane bezpiecznie. Najczęściej wybierane są kredki Lyra Osiris i Lyra Groove Slim. 

Kredki Stabilo

Kredki Stabilo Trio Thick, występujące w wersji 12 oraz 18 kolorów, zostały zaprojektowane tak, by sprostać potrzebom dzieci od najmłodszych lat. Jeśli wybieramy pierwsze kredki dla naszego maluszka – to warto zdecydować się właśnie na ten model. Kredki mają ergonomiczny kształt, ułatwiający prawidłowe trzymanie oraz zapobiegający męczeniu się rączki dziecka. Miękki grafit pozwala uzyskać intensywne kolory podczas tworzenia ciekawych kompozycji kolorystycznych.

Do rysowania świetnie sprawdzą się także flamastry zapachowe Stabilo Trio Frutti, które umilą ten kreatywnie spędzony czas swoimi słodkimi zapachami.

Kredki Herlitz

Ogromną popularnością cieszą się także kredki ołówkowe Herlitz. Ich trójkątny przekrój ułatwia prawidłowe chwytanie i trzymanie kredki w dłoni. Podczas rysowania ręce nie bolą – nie trzeba martwić się o podrażnienia czy odciski. Ich intensywne kolory z pewnością zachwycą każdego maluszka i sprawdzą się w bajkowych rysunkach.