Na jakim papierze drukowane są wizytówki?

08-09-2021

Wizytówka to istotny element kontaktów międzyludzkich, szczególnie tych nawiązywanych na płaszczyźnie służbowej. To niezastąpione źródło informacji o drugiej osobie oraz ważny detal biznesowy składający się na ogólny wizerunek człowieka. Znajduje się na niej imię, nazwisko, adres mailowy, numer telefonu, posada i nazwa oraz adres firmy, w której pracuje. Wiele osób już na podstawie samej wizytówki ocenia swojego rozmówcę, dlatego tak ważne jest, aby wizytówka była nie tylko oryginalna i czytelna, ale też wydrukowana na odpowiednim papierze. Zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj papieru na Twoje wizytówki, zapoznaj się z ofertą naszego sklepu z artykułami biurowymi online!


Papiery stosowane do druku wizytówek:


1. Papier kredowy
Większość wizytówek drukowanych jest na papierze kredowym o gramaturze 350g/m2. Ma on odpowiednią gęstość, dzięki czemu jest trwały, odporny na zagięcia i przedarcia. Charakteryzuje się nieprzezroczystością, gładkością i elegancką fakturą. Cechy te sprawiają, że idealnie nadaje się na wizytówki. Powleka się go cienką warstwą kleju i pigmentu, dzięki czemu wizytówka na długo zachowuje świeże barwy. Dodatkowo papier kredowy może być uszlachetniony za pomocą folii matowej, folii błyszczącej lub folii soft touch, która zabezpiecza wizytówkę przed zniszczeniem.


2. Papier powlekany
Taki papier doskonale nadaje się do drukowania wizytówek, gdyż wyróżnia się perfekcyjną bielą. Od jasności papieru uzależniona jest jakość wydruku, czystość i wyrazistość kolorów, dlatego wybór papieru powlekanego jest często strzałem w dziesiątkę! Charakteryzuje się on również większą trwałością, ponieważ posiada dodatkową specjalną powłokę ochronną, dzięki której jest niepodatny na zniszczenie, odbarwienia oraz ścieranie.


3. Papier ozdobny
Wybór papieru ozdobnego do wydruku wizytówek to świetny sposób na sprawienie, iż będą one oryginalne i niepowtarzalne. Taki papier może wyróżniać się dekoracyjną fakturą (np. tłoczone wzory) lub nietypową barwą. Chętnie zamawiane są papiery barwione w masie, które mają wyraziste kolory, niekiedy nawet bardzo ciemne. W takim przypadku możliwe jest wykonanie zadruku w jasnym kolorze, co dodatkowo przykuwa uwagę, a wizytówka wygląda bardzo elegancko.


4. Papier multiloft
Innowacyjną propozycją na rynku wizytówek jest zastosowanie do ich druku papieru multiloft i stworzenie wizytówek kaszerowanych. Tego typu karty biznesowe składają się aż z trzech warstw, z których środkowa może występować w jednym z 13 kolorów. Tak wykonana wizytówka jest bardzo trwała i sztywna. Prezentuje się niezwykle efektownie, gdyż ma kolorowy środek.