Które markery nie przebijają na drugą stronę?

01-03-2021

Wśród artykułów piśmienniczych, które każdy z nas ma na swoim biurku, zwykle znajdują się markery i zakreślacze. Najczęściej pomagają one wyraźnie zaznaczyć ważniejsze fragmenty tekstu, na przykład notatek do szkoły czy na studia. Wiele osób spotkało się jednak z niepożądanym efektem, czyli przebijaniem markerów na drugą stronę. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale również zabiera sporo przestrzeni do pisania. Dlatego warto kupić takie markery czy zakreślacze, które będą spełniały swoją funkcję w oczekiwany sposób. Które markery nie przebijają na drugą stronę?

 

Markery do Flipchart Granit 

Pierwszym rodzajem dobrej jakości markerów są markery do flipcharta.  Przeznaczone są one do pisania po papierowych tablicach. Znajdują zatem zastosowanie na przykład na wykładach czy spotkaniach służbowych. Oprócz tego, że ich tusz jest nietoksyczny i bezwonny, nie przebija też na drugą stronę. Jest to niezwykle ważne szczególnie podczas spotkań biznesowych, ponieważ tusz przebijający na kolejne strony tablicy papierowej o dużym formacie, znacząco wpłynąłby na postrzeganie wystąpienia przez uczestników spotkania. Atrament, który znajduje się w takich markerach, został wykonany na bazie wody.

 

Zakreślacze

W domu, w szkole czy w biurze… Często zdarza się, że musimy zaznaczyć ważne informacje w notatniku czy datę w kalendarzu. Aby informacja nam nie umknęła, warto zaznaczyć ją kolorem, który będzie się wyróżniał. Dlatego warto zastosować zakreślacze. Są one często jednym z podstawowych akcesoriów biurowych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo przede wszystkim zakreślacze marki Staedtler  i Stabilo Boss. Ich tusze zostały wykonane na bazie wody. Przeznaczone są przede wszystkim do zaznaczania ważnych fragmentów w tekście, dzięki czemu nie tylko nie przebijają na drugą stronę, ale również pozwalają zaznaczyć treść w taki sposób, by nadal była widoczna i czytelna. Oprócz tego dostępne są w różnych kolorach. W naszym sklepie znajdą coś dla siebie zarówno osoby, które lubią zaznaczać ważne informacje wyraźnymi, neonowymi kolorami, jak również te, które preferują stonowane, pastelowe odcienie. Dodatkowo w naszym sklepie znajdziecie Państwo również wiele artykułów papierniczych, między innymi notatniki czy zeszyty, które przydadzą się do sporządzania wspominanych notatek.