Kreatywne ozdoby świąteczne – to może się przydać

01-12-2021

Dekorowanie domu na święta to wielka frajda dla młodszych i starszych. Coraz częściej decydujemy się na wykonanie ozdób bożonarodzeniowych we własnym zakresie, zamiast kupować gotowe stroiki. Niejednokrotnie wychodzi to dużo taniej, a przede wszystkim daje wiele satysfakcji i moc radości!

Aby nic nie stało nam na przeszkodzie w zamierzonych działaniach kreatywnych, warto sprawdzić stany posiadanych materiałów plastycznych. Być może wskazane byłoby dokupić coś nowego?

Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych akcesoriów, które przydadzą się podczas budowania w domu świątecznego klimatu.

 

Ozdoby choinkowe DIY

Święta Bożego Narodzenia bezapelacyjnie kojarzą nam się z choinką, a jak choinka to i bombki. Coraz bardziej popularne są te ręcznie robione.

Do ich zrobienia najczęściej wykorzystuje się styropianowe kule, które można zdobić na wiele różnych sposobów. W tym przypadku ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Klasyką gatunku są cekiny, które montowane są na styropianie przy pomocy szpilek. Mogą być takie o tradycyjnym okrągłym kształcie, ale dostępne są też takie w formie gwiazdek, serduszek i innych figur.

W tym roku bardzo modne jest zdobienie bombek filcem. Filc można kupić w kolorowych arkuszach formatu A4.

Troszeczkę trudniejszą wersją ozdób choinkowych są bombki przestrzenne, które nie tylko zdobimy, ale i tworzymy od początku do końca. Ciekawe efekty uzyskuje się robiąc bombki z pianek dekoracyjnych. Są one na tyle sztywne, że utrzymują nadany kształt i na tyle miękkie, że ich kształtowanie nie sprawia żadnego problemu.

Podobnie jak filc dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, zarówno matowych, metalicznych i brokatowych.

Stroiki świąteczne – zrób to sam

Z czego zrobić niebanalny stroik bożonarodzeniowy? Internet, aż huczy od pomysłów. Niezależnie czy zdecydujemy się na taki, którego podstawą będzie styropianowy okrąg, czy zrobimy go z szyszek, patyczków, a może z szarego papieru, ważne aby pięknie go udekorować, dać mu cząstkę siebie. Właśnie wtedy będzie nas cieszył przez cały okres świąteczny.

Działy z artykułami kreatywnymi w sklepach papierniczych, które możemy wykorzystać do zrobienia stroika, aż uginają się od kolorowych różności. Wykorzystać można piórka, pompony, druciki, koraliki albo sznurki i tasiemki w różnych barwach i wzorach.

Naszym tegorocznym ulubieńcem jest stroik świąteczny z papierowej wikliny, którą robimy skręcając wąskie paski papieru, np. pakowego.

 

Śnieg i brokat w całym domu

Co zdobić w mieszkaniu na święta? Prawie wszystko :) Nie ograniczajmy się! Wieszajmy kolorowe światełka na poręczach i w drzwiach. Okna udekorujmy śniegiem i witrażami malowanymi farbami do szkła. Róbmy lampiony dekorowane brokatami, farbami strukturalnymi i markerami do zdobień. Sprawmy, aby ten piękny czas uwydatnił się w naszych mieszkaniach. Cieszmy się i otaczajmy tym co piękne i niebanalne :)