Kreatywne lato 2023– malowanie po numerach, mozaika diamentowa, rysowanie

04-06-2023

Nareszcie mamy czas na relaks, zabawy, wycieczki, kąpiele, hobby i upragnione lenistwo. Lato sprzyja nowym pomysłom, zyskujemy dodatkową energię na podjęcie takich działań, których nie udaje się podjąć w roku szkolnym.

Bardzo chętnie w tym okresie rozwijamy swoje zdolności twórcze lub poszukujemy pomysłów na kreatywne zajęcia z dzieckiem.

I choć wakacje chętnie spędzamy poza domem i czerpiemy radość z dalszych i bliższych wycieczek plenerowych, pogoda lubi spłatać nam figle. Właśnie wtedy sięgnijmy po artykuły plastyczne, kreatywne lub artystyczne, obudźmy w sobie i w dzieciach artystę :)

Najpopularniejszym zajęciem artystycznym po jakie sięgamy latem jest malowanie obrazów, szkicowanie, tworzenie z gliny lub innych mas plastycznych. Wszelkie te prace twórcze pomagają odreagować stres szkolny, mają zbawienny wpływ na naszą psychikę, rozwijają nasze zdolności kreatywne oraz niejednokrotnie pozwalają stworzyć coś pięknego i niepowtarzalnego.

 

Rysowanie moje hobby – Bloki Aurora i szkicowniki Kreska

 

Profesjonalne i hobbystyczne artykuły plastyczne znajdziesz w naszym sklepie plastycznym online Smartkleks.pl  Bardzo dużym powodzeniem cieszą się SZKICOWNIKI i BLOKI AURORA – w dużym wyborze rozmiarów i o różnych gramaturach. Jest to papier o bardzo wysokiej jakości, który dopiero niedawno wkroczył na nasz rynek, ale cieszy się wielkim uznaniem wśród artystów.

Tworząc pracę z dzieckiem warto zerknąć na BLOKI HAPPY COLOR i SZKICOWNIKI KRESKA.

Szkicownik AURORA

Do papierów artystycznych zdecydowanie przydadzą się nam zestawy ołówków do szkicowania np. ołówki KOH-I-NOOR 1500 oraz węgle ASTRA. Do wykonania kolorowych pejzaży i portretów świetnie nadają się kredki ołówkowe. Do tych profesjonalnych o wyjątkowej jakości zaliczamy kredki FABER CASTEL POLYCHROMOS oraz KOH-I-NOOR POLYCOLOR. Ciekawą alternatywą dla kredek ołówkowych są kredki akwarelowe. Wyglądają one jak klasyczne kredki, jednak umożliwiają malowanie na mokro i na sucho. Używanie kredek akwarelowych w technice na mokro pozwala uzyskać efekt dzieła wykonanego farbami akwarelowymi. Wystarczy rysunek wykonany tą kredką pokryć cieniutką warstwą wody. W tej kategorii wyjątkowe miejsce zajmują kredki akwarelowe KOH-I-NOOR MONDELUZ, używane przez profesjonalnych artystów . Dla amatorów polecamy produkt w dużo bardziej przyjaznej cenie, ale także o wysokiej jakości jakim są KREDKI AKWARELOWE ASTRA PRESTIGE, również do nabycia w naszym sklepie plastycznym.

Kredki akwarelowe ASTRA

 

Malowanie po numerach – każdy może być artystą

 

Dla starszych lub młodszych osób, które nie czują się na siłach, aby tworzyć dzieła plastyczne od podstaw, istnieje ciekawa alternatywa. Jest nią ZESTAW DO MALOWANIA PO NUMERACH.

Zestaw do malowania po numerach

Najczęściej jest to zadrukowane wzorem i numerami płótno, przypominające trochę kolorowankę, do którego dołączone są pędzle i farby. Wystarczy odpowiedni numer pokryć przypisanym do niego kolorem farby, aby stworzyć dzieło godne Picassa ;)

Ciekawym pomysłem na zabawę kreatywną są również MOZAIKI DIAMENTOWE.

Zestawy mozaiki diamentowej

Zdecydowanie wymagają one sporych pokładów cierpliwości, ale uzyskany efekt gotowej pracy zachwyca! Tzw. HAFT DIAMENTOWY pozwala na stworzenie trójwymiarowego obrazu, który oczaruje nas swoimi kolorami i połyskiem.

 

Kreatywnie z plasteliny – czemu nie?

 

Każde dziecko kocha plastelinę i inne masy plastyczne. Wspólne ulepienie zwierzątka czy stworka z kolorowej plasteliny wspaniale rozwija kreatywność dziecka oraz wzmacnia koordynację wzrokowo-ruchową. Jeśli i Ty odnajdujesz się w takiej zabawie, możesz pomyśleć o bardziej profesjonalnym zamienniku plasteliny czy modeliny jakim jest MASA PLASTYCZNA FIMO. Jest to masa termoutwardzalna przeznaczona do prac artystycznych, dekoratorskich i modelarskich. Z FIMO stworzysz cudowną biżuterię, przepiękne guziki i wiele innych gadżetów dekoratorskich. Spróbuj koniecznie :) Z pewnością pokochasz tę masę artystyczną tak samo jak my!

Zestaw masy plastycznej FIMO