Kompletujemy wyprawkę przedszkolaka – niezbędne rzeczy

12-02-2019

Wyprawka, o którą proszą niektóre przedszkola, to dla rodziców niemałe wyzwanie. Chcą, aby ich dziecku niczego nie zabrakło oraz żeby poczuło się ważne i “dorosłe”. Wybierają z pociechą piękny, kolorowy plecak, jednak problem zaczyna się gdy pojawia się pytanie: co powinno znaleźć się w dobrze skompletowanej wyprawce? Wszystko zależy od przedszkola i jego listy najpotrzebniejszych rzeczy, jednak kilka podstawowych elementów sprawdzi się w każdym przypadku. Jakich?

Niezbędne artykuły papiernicze

Jeśli przedszkole nie zapewnia wyprawki z przyborami szkolnymi, warto zaopatrzyć w nie swoje dziecko. Podstawą powinny być kredki, z których maluch w przedszkolu będzie korzystał praktycznie codziennie. Świetnie sprawdzą się kredki ołówkowe Lyra lub kredki ołówkowe Bambino. Obie firmy oferują przybory wykonane z drewna z certyfikowanych upraw leśnych i są bezpieczne dla dzieci. Przystosowane dla prawo- i leworęcznych. Ciekawym rozwiązaniem są kredki Stabilo 24 kolory, które pełnią kompletny zestaw, a dodatkowo posiadają dużą średnicę, dzięki czemu idealnie pasują do dziecięcych dłoni. W wyprawce powinny znaleźć się także wielokolorowe, zmywalne pisaki, biały i kolorowy blok rysunkowy, małe nożyczki o zaokrąglonych końcach oraz bezpieczny dla dzieci klej.

Wyprawka ze środkami higienicznymi

Podstawą wyprawki przedszkolaka powinien być mały ręcznik do twarzy i rąk z wyhaftowanym lub wypisanym na metce imieniem dziecka. Do tego szczoteczka i dziecięca pasta do zębów oraz kubeczek. Warto do zestawu dołożyć także mokre i suche chusteczki higieniczne oraz mydło. Jeśli dziecku w dalszym ciągu zdarza się używać pieluch jednorazowych, je również powinniśmy dołączyć do wyprawki.

Podstawowe ubrania przedszkolaka

Oprócz podstawowych i wygodnych ubrań, naszą pociechę powinniśmy wyposażyć także w obuwie na zmianę oraz worek na buty. Najlepiej sprawdzą się wsuwane kapcie lub lekkie tenisówki na rzepy. Przydatny będzie także odpowiedni strój gimnastyczny, szczególnie jeśli tego typu zajęcia są przewidziane w przedszkolu. Maluchowi przydadzą się także kalosze i pelerynka przeciwdeszczowa, na spacery w pochmurne dni. Warto przygotować także jeden, pełny zestaw ubrań i bielizny, który zostawimy w przedszkolu “na wszelki wypadek”. Pamiętajmy, aby wybierając ubrania dla przedszkolaka, postawić raczej na wygodę i jakość materiałów, niż modne fasony i ozdoby, które zazwyczaj są po prostu niekomfortowe w noszeniu i całodniowej zabawie.