Jakie przybory sprawdzą się w szkole podstawowej? Odpowiadamy

02-05-2019

Pierwsze lata w szkole są dla każdego dziecka kluczowym momentem. To właśnie wtedy maluch może zostać zmotywowany do wytężonej pracy lub wręcz przeciwnie, zniechęcić się do nauki. Oprócz sposobu prowadzenia lekcji i konkretnych ćwiczeń, wpływ mają na to także przybory szkolne. Niby nic nie znaczące, jednak potrafią uprzyjemnić, lecz także utrudnić rozwiązywanie zadań czy naukę pisania. Dlatego tak istotne jest odpowiednie dobranie konkretnych przyborów. Które z nich są niezbędne w szkole podstawowej? Odpowiadamy.

Po pierwsze - piórnik!

Wszystkie podstawowe przybory szkolne powinny być przechowywane w jednym miejscu, aby dziecko z łatwością mogło odnaleźć potrzebną mu w danym momencie rzecz. Piórnik musi być więc wystarczająco pojemny (ale nie za duży), posiadać wygodne przegródki i nie zacinający się zamek. Dobrze jeśli będzie również kolorowy i lekki. Dzięki temu maluch z chęcią będzie go nosił ze sobą i korzystał z przyborów znajdujących się w środku.

Przybory, które są niezbędne w szkole podstawowej

Pióro

Pióro jest jednym z najbardziej podstawowych i niezbędnych elementów wyprawki szkolnej. To właśnie nim nasza pociecha będzie uczyła się pisać, a także ukształtuje swój indywidualny charakter pisma. Pióro powinno być dobrane do dziecka. Powinno być przede wszystkim wygodne w trzymaniu i charakteryzować się lekkością w kreśleniu liter.

Ołówek i gumka do mazania

Zestaw, który sprawdzi się szczególnie w pierwszej klasie, jednak powinien towarzyszyć nam przez wszystkie lata szkoły. Na początku edukacji może być używany do nauki pisania liter, zanim maluch weźmie do ręki pióro. Później sprawdzi się na zajęciach plastycznych i matematyce. Jedną z najczęściej kupowanych jest gumka Pelikan, która jest dwuczęściowa i posiada także element, którym możemy wymazać atrament.

Kolorowe flamastry

Grube, kolorowe mazaki przydadzą się zarówno do wykonywania zadań w zeszycie ćwiczeń, jak i zakreślania ważnych informacji w książce, a także malowania obrazów na plastyce. Maluchom spodobają się szczególnie flamastry zapachowe, które oprócz nasyconych kolorów, wyróżniają się również owocowymi zapachami.

Kredki

W kategorii kredek na pewno powinny znaleźć się tradycyjne kredki ołówkowe, a także kredki świecowe lub pastele. Pastele, szczególnie te suche (np. pastele suche Pentel) łatwo się rozcierają, dlatego są jednymi z najczęściej używanych podczas zajęć plastycznych w szkołach podstawowych. Wybierzmy zestaw z podstawowymi kolorami lub rozszerzony, jeśli nasza pociecha wykazuje zdolności artystyczne.