Jak dobrać marker do flipcharta?

12-08-2021

Flipchart to bardzo praktyczna tablica demonstracyjna, którą wykorzystuje się w placówkach edukacyjnych, w biurach, a także podczas różnego rodzaju szkoleń. Ważnym aspektem jest jednak wybór odpowiednich markerów do takiej tablicy. Na co trzeba w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę, aby pisanie było możliwie jak najbardziej wygodne?

Specjalne pisaki do flipchartów

Jak się okazuje, wybór markerów to takich tablic jest obecnie naprawdę łatwy, bowiem wielu producentów oznacza, że są to produkty przeznaczone stricte do tego celu. Marker do flipcharta powinien więc cechować się odpowiednio zakrzywioną końcówką, dzięki której zapisywana na papierze treść będzie dobrze widoczna. Powinien być też łatwy w użytkowaniu i nie rozmazywać się oraz nie rozlewać.

Kolejnym ważny kryterium jest możliwie jak najbardziej neutralny i nietoksyczny zapach, dzięki czemu taki marker będzie po prostu bezpieczniejszy w użytkowaniu.

Odpowiednia grubość końcówki

Istotnym kryterium wyboru w przypadku zakupu markera do flipcharta jest także to, jaką grubość ma końcówka. Najczęściej ma ona ukośny profil oraz grubość od 2 do 5 mm. Grubsze warianty sprawdzają się zwłaszcza w przypadku większej publiczności, która musi dobrze widzieć treści prezentowane na takiej tablicy. Cienka końcówka jest natomiast bardzo precyzyjna, co pozwala np. na wykonywanie na papierze dokładniejszych rysunków.

Gra w kolory

Aby treści prezentowane na flipcharcie były jeszcze bardziej widoczne, można zdecydować się również na zakup markerów w różnych kolorach. W naszej ofercie poza uniwersalną czernią jest to także błękit, zieleń oraz czerwień, czyli barwy dzięki którym można doskonale uwypuklić na tablicy to, co chce się zaprezentować swoim słuchaczom.

Jak widać dobór markera do flipcharta nie jest trudny. Takie produkty i to w naprawdę niskich cenach mamy również w naszej ofercie i gwarantujemy, że dzięki nim pisanie oraz rysowanie na tablicach będzie naprawdę wygodne. Oferujemy również inna akcesoria biurowe, koniecznie sprawdź więc naszą ofertę.