Gdzie przydają się markery suchościeralne?

14-06-2021

Wiele aspektów działalności człowieka nie może się obyć bez wizualnej lub pisemnej prezentacji określonych zagadnień. Wszędzie tam, gdzie tłumaczy się konkretne tematy lub zarysowuje jakiś projekt, przydatne są takie pomoce jak poglądowe rysunki, mapy pojęć lub listy terminów. Rolę obiektu, za pomocą którego da się uzyskiwać tego typu wsparcie, może spełniać oczywiście projektor wraz z towarzyszącym mu ekranem. Trzeba jednak przyznać, że rozwiązanie to wymaga uprzedniego przygotowania prezentacji multimedialnej. Ponadto nie wszystkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania rzutnika.

Istnieje jednak rozwiązanie, które ma szansę sprawdzić się we wszystkich pomieszczeniach. Jest nim oczywiście tablica. Obiekt ten nie umożliwia naturalnie wykorzystania całego szeregu funkcji, które posiadają projektory multimedialne. Niemniej jednak ma dużą zaletę – umożliwia szybkie sporządzenie poglądowego wykresu lub mapy pojęć w dowolnym wybranym momencie. Wtedy, kiedy burza mózgów poskutkuje natychmiastowymi rezultatami. Z tego względu tablice świetnie nadają się do wszystkich klas szkolnych, a także do biur i do sal wykładowych.

Markery suchościeralne jako alternatywa dla kredy

Żeby jednak można było korzystać z tablicy, trzeba móc na niej czymś pisać. W tym kontekście istnieją dwie główne opcje do wyboru. Zależą one od tego, jakiego typu jest dana tablica. Jeżeli mamy do czynienia z tradycyjną, zieloną tablicą, której powłoka wykonana jest z akrylu i poliestru, możemy na niej pisać kredą. Takie rozwiązanie jest dobre z tego powodu, iż kreda to naturalny i ekologiczny materiał. Ma on jednak także pewne minusy. Przede wszystkim brudzi ręce. Dlatego świetną alternatywą dla kredy są markery suchościeralne. Są one nie tylko higieniczne w użyciu, lecz także do ich zmywania nie potrzeba wody. Wystarczy ręcznik papierowy bądź ścierka. Oszczędza to wiele zachodu w związku ze sprzątaniem po użytkowaniu tablicy.

Rozwiązanie, jakim jest marker suchościeralny, przyda się w bardzo wielu miejscach – w szkole, na uczelni, w biurze. Generalnie rzecz biorąc, wszędzie tam, gdzie potrzeba coś napisać, rozrysować, przedstawić na tablicy dla lepszego zobrazowania danego tematu.