Gdzie i kiedy przydają się zakładki indeksujące?

17-07-2021

Obecnie wśród artykułów papierniczych można znaleźć wiele interesujących akcesoriów, które wykorzystywane są na co dzień i w pracy. Wśród nich na uwagę zasługują zakładki indeksujące, przydające się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Te niepozorne małe, kolorowe karteczki pozwalają uporządkować dokumenty czy zaznaczyć ważny fragment tekstu. Kiedy jeszcze warto po nie sięgnąć?

Zakładki indeksujące – do czego mogą się przydać?

Zakładki indeksujące to kolorowe karteczki, które można umieścić w dowolnym miejscu, dzięki temu, że na jednej ze stron jest klej. Ich zaletą jest również to, że mają one różne kształty i kolory, więc wyróżniają się na tle innych papierów. Ponadto mają poręczną formę, więc bez problemu można mieć je zawsze pod ręką. Ze względu na swoje cechy, są one chętnie wykorzystywane przez uczniów oraz studentów. Używają ich oni np. podczas czytania lektury, kiedy trzeba zaznaczyć istotne fragmenty tekstu. Za ich pomocą można też zaznaczyć jakąś informację w podręczniku czy przykleić karteczkę w zeszycie, w celu przypomnienia sobie o czymś ważnym w późniejszym czasie. Również dorośli, przygotowując wystąpienie, mogą za pomocą zakładek oddzielić od siebie myśli. Karteczki indeksujące mają wyraziste kolory, a także ciekawe wzory, co ułatwia zapamiętywanie ważnych myśli.

Tego typu artykuł papierniczy przydaje się podczas zaznaczenia ulubionego przepisu na ciasto czy zaznaczenia fragmentu, na którym skończyło się czytać powieść. Zakładki indeksujące z pewnością używane są podczas wykonywania codziennych obowiązków w pracy biurowej. Przyklejane są one na teczkach, pismach, fakturach czy aktach pracowników, co ułatwia poruszanie się po dokumentach. Karteczki pomagają też utrzymać porządek w papierach. Dzięki temu, że zakładki mają klej, który zazwyczaj nie zostawia śladu, można je umieścić w dowolnym miejscu. Niekiedy zapisywane są na nich numery telefonów, hasła czy rzeczy, o których trzeba pamiętać. W związku z tym umieszcza się je na tablicy lub przykleja na biurko, a nawet laptop.