Etykietowanie przedmiotów -Twój sposób na porządek w domu

28-01-2022

W domu znajduje się mnóstwo rzeczy, które są dość trudne w uporządkowaniu. Są to przedmioty podobne do siebie i niemożliwe do opisania ze względu na materiał, z którego są wykonane. Są to różnego rodzaju słoiki, przedmioty plastikowe i metalowe, a także takie, na których nie chce się pisać bezpośrednio, aby ich w ten sposób nie zniszczyć. Do opisywania przedmiotów, najlepiej użyć gotowych etykiet. 

Porządkowanie zapasów w kuchni przy użyciu etykiet

Aby zapasy kuchenne były odpowiednio zabezpieczone, warto umieszczać je w metalowych i szklanych opakowaniach. W ten sposób ochroni się je przed szkodnikami, kurzem i szkodliwym wpływem powietrza. Jednak produkty zamknięte w nieprzezroczystych opakowaniach są trudne do zidentyfikowania, podobnie jak te, które wyglądają podobnie do siebie, np. różne rodzaje mąk, czy przyprawy. Aby uniknąć pomyłek i długiego szukania, warto każdy słoik i puszkę opisać etykietą.

Kolejnym elementem w kuchni, który dobrze jest opisać etykietami, są zaprawy i mrożonki. Przetwory tego typu wyglądają bardzo podobnie i aby nie otworzyć innego słoika czy mrożonki niż planowaliśmy, warto opisać te artykuły etykietami. Poza zawartością warto napisać również datę wykonania danego przetworu. Etykiety dostępne w naszym sklepie papierniczym są wodoodporne, więc doskonale nadają się do takich zastosowań.

Co warto opisać przy użyciu etykiet samoprzylepnych?

Etykiety samoprzylepne sprawdzą się również do zachowania porządku w pokoju czy biurze. Dużym problemem jest odróżnianie kabli. Łatwo przez to odłączyć od prądu inne urządzenie, niż się zamierzało. Warto przykleić etykietę do każdego kabla i opisać go, aby przestać się mylić.
Innym sposobem wykorzystania etykiet jest opisanie wszelkich miejsc, w których trzyma się przedmioty. Przykładem są pudła, kartony, segregatory, albumy ze zdjęciami, szuflady i teczki. Dzięki etykietom oszczędzi się sporo czasu, który przeznaczyłoby się na bezskuteczne szukanie potrzebnej rzeczy w różnych miejscach.
Etykiety pomogą również uporządkować wszelkie dyski zewnętrzne, czy pendrive’y. Wystarczy nakleić na nie niewielką etykietę z opisem, co znajduje się w środku.