Druki akcydensowe w firmie i życiu prywatnym

21-09-2020

Wielu z nas codziennie używa lub spotyka się z drukami akcydensowymi, ale nie zdaje sobie z tego sprawy. Wynika to najczęściej z nieświadomości tego czym one są. A zaliczyć do nich możemy szereg przedmiotów codziennego użytku, między innymi: plakaty, banknoty a nawet mandaty :) Wiedziałeś o tym?

 

Czym jest druk akcydensowy?

 

Pojęcie znaczenia druku akcydensowego na przestrzeni lat bardzo ewoluowało. Pierwotnie oznaczało „coś przypadkowego” (łac. accidens), czyli wszystkie wyroby poligraficzne nie będące książkami, czasopismami oraz opakowaniami. Najczęściej kojarzono je z wydrukami okolicznościowymi i użytkowymi jednoarkuszowymi lub w postaci nierozciętej składanki.

Posługując się tą definicją do druków akcydensowych zaliczyć można np. znaczki pocztowe, wizytówki, mapy lub różnego rodzaju formularze.

Dziś najczęściej druki akcydensowe kojarzymy z szeregiem gotowych do użytku bloczkami czy zeszytami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania firmy. W sklepach papierniczych online oraz tych stacjonarnych znajdziemy rożnego rodzaju druki kadrowe, kasowe, księgowe, magazynowe, faktury i rachunki oraz wszelkiego rodzaju ewidencje i rejestry. Formularze te możemy spotkać w różnych formatach produkowanych na wysokiej jakości papierach samokopiujących, offsetowych i kserograficznych.

 

Druki akcydensowe w sklepie papierniczym smartkleks.pl

 

Każdy szanujący się sklep z artykułami biurowymi powinien w swej ofercie posiadać druki akcydensowe. W naszym sklepie papierniczym online znajdziesz bardzo bogaty asortyment różnego rodzaju druczków.

Poniżej przedstawiamy Wam nasze TOP-3 sprzedaży w tej kategorii wraz z krótkim opisem produktu.

  1. Druki CMR – czyli międzynarodowy list przewozowy jest niezbędnym drukiem używanym podczas transportu towaru za granicę państwa. W formularzu tym znajdują się takie informacje jak: dane nadawcy, odbiorcy oraz przewoźnika oraz niezbędne informacje celne.

    W naszym sklepie papierniczym oferujemy druki CMR czteroodcinkowe oraz pięcioodcinkowe formatu A4, wydrukowane na wysokiej jakości papierze samokopiującym.

  2. Druki WZ – czyli wydanie zewnętrzne, są dokumentem wystawianym podczas wydawania towaru z magazynu klientowi. Oznacza to, że towar fizycznie opuszcza magazyn, ale dokument sprzedaży taki jak faktura lub paragon wystawiony zostanie w czasie późniejszym, właśnie na podstawie dokumentu WZ.

    W smartkleks.pl oferujemy druki WZ w różnych formatach. Najczęściej wybierane są te w formacie A6 i A5. Każdy z nich wydrukowany został na papierze o właściwościach samokopiujących.

  3. Druki Faktur i Rachunki - są dokumentami potwierdzającymi zawarcie transakcji. Ich wybór na rynku jest bardzo duży. Uzależniony jest od rodzaju prowadzonej działalności i formy opodatkowania.

 

Powyżej przedstawione druki stanowią tylko niewielką część formularzy jakie posiadamy w naszym sklepie biurowym. Znajdziesz u nas także ewidencje, książki kontroli, rejestry, polecenia przelewu oraz szereg innych. Zapraszamy Cie do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego smartkleks.pl

Wszystkie druki jakie posiadamy w sprzedaży są najwyższej jakości, gwarantowanej przez ich producenta – firmę Typograf, która od lat posiada znaczący udział w polskim rynku druków akcydensowych.