Do czego służy folia transparentna?

02-10-2021

Folia transparentna, czyli przezroczysta, stanowi alternatywę dla standardowych, papierowych arkuszy. Wykorzystywana jest głównie w celach reklamowych, informacyjnych, a także dekoracyjnych. W naszej ofercie artykułów papierniczych znajdziesz folie transparentne do drukarek atramentowych i laserowych. Czym się wyróżniają i jakie jest ich zastosowanie? Dowiesz się w dalszej części naszego wpisu.

Folia transparentna: do drukarek laserowych i atramentowych

Folie transparentne wykonane są z poliestru i dostępne są w standardowym rozmiarze A4. Można je zadrukować dowolnym motywem, np. grafiką, tekstem, zdjęciem lub logo. Wyróżniają się eleganckim połyskiem, który dodatkowo podkreśla estetykę wydruku. W porównaniu z arkuszami papierowymi są o wiele bardziej trwałe.

Jest jednak kilka różnic między foliami transparentnymi do drukarek atramentowych a foliami do urządzeń laserowych. Właściwości, jakimi muszą się wyróżniać, uzależnione są od technologii druku. Folie do drukarek laserowych nie wchłaniają atramentu. Druk laserowy wymaga jednak, aby były odporne na wysokie temperatury i dobrze utrwalały naniesiony toner. Folie do drukarek atramentowych muszą dobrze wchłaniać tusz, ale nie wykazują odporności na wysokie temperatury (pod wpływem lasera będą się marszczyć). Optymalny efekt uzyskuje się poprzez pokrycie folii specjalnymi powłokami - innymi dla drukarek atramentowych, a innymi dla drukarek laserowych.

Zastosowanie folii transparentnych

Folie transparentne wykorzystywane są do różnych zastosowań. Używane są przy tworzeniu wykresów i różnego rodzaju grafik, podczas prezentacji oraz wykładów. Powstają z nich rozmaite materiały informacyjne, dydaktyczne, promocyjne, a także plastyczne i artystyczne. Nadają się do zadruku ważnych dokumentów w celu ich archiwizacji. Są wytrzymałe, nierozpuszczalne w wodzie i odporne na zabrudzenia, więc sprawdzą się w przypadku ekspozycji na zewnątrz.

W naszym sklepie internetowym z artykułami papierniczymi znajdziesz zarówno folie transparentne do drukarek atramentowych, jak i drukarek laserowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.