Czemu długopis ,,przerywa" i jak to naprawić?

14-05-2020

Większość z nas zapewne miała do czynienia z sytuacją, gdy w trakcie podopisywania ważnej umowy lub zapisywania interesującego nas numeru telefonu długopis odmówił posłuszeństwa. Czy możemy coś zrobić w takie sytuacji? Jak sprawić, by długopis zaczął znów pisać? W tym wpisie podpowiadamy, na czym polega piśmiennicza pierwsza pomoc.

 

Czy skończył się wkład?

 

Oczywiście zawsze istnieje możliwość, że w długopisie skończył się wkład. W tym wypadku zostajemy bezsilni – pozostaje nam wymiana wkładu, lub całego długopisu na nowy.  

 

Próby naprawy

 

Jeśli jednak widzimy, że wkład w długopisie ma się dobrze, a mimo to nie podejmuje on prób współpracy, możemy spróbować kilku sztuczek. Przede wszystkim spróbujmy go rozpisać na kartce obok. Jeśli to nie pomoże, może okazać się, że wkład w jego wnętrzu trochę przysechł. Artykuły piśmiennicze, których nikt nie używa przez dłuższy czas, bardzo często mają problemy z zasychaniem. W tym wypadku warto wyjąć wkład wraz z końcówką piszącą i zanurzyć je w ciepłej wodzie na jakieś pół godziny. Inną metodą na ożywienie zaschniętego wkładu jest podgrzewanie jego końcówki piszącej nad świeczką lub przy pomocy zapalniczki. Inną przyczyną, dla której długopis nie pisze, może być powietrze, które czasami dostaje się do wkładu. Aby się go pozbyć, należy mocno dmuchnąć w jego końcówkę. Aby uniknąć tego typu problemów z długopisami, zawsze warto unikać najtańszych modeli, w których wkład i samo wykonanie długopisu pozostawia wiele do życzenia. Kupując długopisy, najlepiej skorzystać z oferty dobrego sklepu z artykułami piśmienniczymi.

 

Nadal nie działa…

 

Co możemy zrobić, jeśli okaże się, że wyżej wspomniane metody naprawy nie podziałały? Niestety – zazwyczaj już nic więcej. Pozostaje nam tylko wymiana długopisu na nowy. Nawet bardzo dobrym długopisom zdarzają się przerwy w pisaniu, jeśli były długo nieużywane, lub przechowywane w nieodpowiednich warunkach. Zdarza się to jednak niezwykle rzadko. Dobry, markowy długopis raczej nas nie zawiedzie. Dlatego warto zwrócić uwagę na produkty takich marek jak Parker, Waterman lub Pelikan. Bardzo często zakup droższego modelu długopisu jest  rozsądniejszym wydatkiem, niż nabycie tańszego modelu, które odmówi posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Komfort, jaki daje niezawodny długopis, doceni na pewno ten, kto chociaż raz w życiu użytkował tego typu produkt.