6 rzeczy przydatnych w pracy nauczyciela

29-01-2019

Istnieje kilka rzeczy, które już na pierwszy rzut oka wywołują u nas skojarzenia ze szkołą, a szczególnie nauczycielami. Każdy z nauczycieli, niezależnie od przedmiotu którego naucza, a także osiągniętego stopnia naukowego, używa na co dzień np. czerwonego długopisu. Bez jakich innych elementów biurowych nie może się obejść pedagog oraz jego uczniowie?

(Czerwony) długopis do poprawiania prac

Oprócz najbardziej charakterystycznego przyboru, jakim jest czerwony długopis, na biurku nauczyciela znajdziemy zazwyczaj także jego czarny oraz niebieski odcień. Przydają się podczas lekcji w szkole oraz w domu, w trakcie poprawiania prac uczniów. Jednym z bardziej polecanych jest długopis Milan, który charakteryzuje się matowo-satynową powłoką, dzięki czemu nie wyślizguje się z ręki, a pisanie nim to przyjemność. Posiada mocny kolor, a długość linii pisania to aż 1200 metrów. Wielu nauczycieli decyduje się na zakup pióra wiecznego, które po latach zyskuje sporą wartość sentymentalną. Jest to także częsty prezent od uczniów, np. po zakończonej edukacji lub z okazji dnia nauczyciela.

Kolorowe zakreślacze i akcesoria do tworzenia projektów

Podczas wielu zajęć i projektów niezastąpione są kolorowe zakreślacze. Nauczyciel może rozdać je uczniom razem z dużym arkuszem papieru, aby wykonali jakąś pracę, np. konkretną mapę myśli lub sam zaznaczać nimi ważne notatki w materiałach. Szczególnie popularny jest czerwony, zielony i żółty zakreślacz. Warto mieć w szafce także ryzę białego papieru w dużym formacie, magnesy i czarne lub granatowe markery. Do prac grupowych mogą przydać się także nożyczki, kleje, taśmy samoprzylepne oraz korektory.

Inne przydatne akcesoria biurowe

Konspekty prowadzonych lekcji, a także prace, sprawdziany i egzaminy uczniów, warto przechowywać w odpowiednich folijkach i segregatorach, aby uniknąć ich zniszczenia lub zagubienia. Świetnie sprawdzi się do tego zestaw: segregator Idest oraz dziurkacz Leitz. Przydatne będą również pinezki, spinacze oraz zszywacz. Kolorowe karteczki samoprzylepne mogą zostać wykorzystane do tworzenia map myśli oraz krótkich notatek. Sklepy z artykułami biurowymi mają w swoich ofertach wiele rodzajów akcesoriów, które będą przydatne w codziennej pracy nauczyciela. Powinniśmy pamiętać o tym, że wszystkie materiały i akcesoria biurowe szybko się wyczerpują, szczególnie jeśli korzysta z nich kilkanaście lub kilkadziesiąt osób każdego dnia, dlatego warto uzupełniać ich zapasy na bieżąco albo kupić dużą ilość materiałów od razu.