4 pomysły na prezent dla nauczyciela

19-09-2019

Tradycja wręczania podarunków nauczycielom jest obecna w polskich szkołach od lat. Zwykle traktuje się je jako dowód uznania dla pedagogów, w szkołach utarły się różne zwyczaje z nimi związane. Podpowiadamy, z jakiego prezentu nauczyciel najbardziej się ucieszy. 

Kiedy wręcza się prezenty nauczycielom? 

Uczniowie przygotowują prezenty dla nauczycieli przy kilku okazjach. Jedna z najpopularniejszych to Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela. To święto jest obchodzone w większości krajów świata. W Polsce przypada 14 października, w rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Drugą główną okazją do wręczania prezentów jest zakończenie roku szkolnego. Czerwcowe upominki mają stanowić podziękowanie za pracę wykonaną przez nauczyciela przez dwa semestry. Czasami podarunki wręcza się także w dniu imienin nauczyciela. Na szczególne względy może liczyć wychowawca klasy. 

Najlepsze pomysły na prezent dla nauczyciela 

Przed wyborem prezentu dla nauczyciela warto zastanowić się, ile pieniędzy klasa chce przeznaczyć na upominek. Pedagodzy czasami czują się skrępowani drogimi prezentami, a wysokie składki na podarunek budzą kontrowersje zwłaszcza wśród rodziców z mniej zasobnym portfelem. Z drugiej strony, po upominki z wyższej półki często sięga się w wyjątkowych chwilach, na przykład wtedy, kiedy dzieci rozstają się z wychowawcą lub kończą szkołę. Świetnym pomysłem będą markowe przybory do pisania – to połączenie dobrego smaku i praktycznych walorów, przydatnych w codziennej pracy nauczyciela. 

Pióro wieczne Waterman Paris 

Produkty sygnowane znakiem Waterman Paris znamionuje najwyższa jakość. Pióro wieczne tej marki to produkt wyrafinowany i elegancki, z nasadką i korpusem ze stali nierdzewnej. Świetnie nada się na prezent dla zasłużonego i lubianego nauczyciela, którego uczniowie chcą wyróżnić podarunkiem z najwyższej półki we wspaniałym stylu. 

Pióro wieczne ​Waterman Graduate 

Pióro Waterman Graduate Chrom CT będzie niedrogim upominkiem w dobrym guście. To subtelne pióro o prostej, klasycznej sylwetce. Bardzo dobrze nadaje się do codziennego użytkowania, korpus z chromowanej stali zapewni połączenie komfortu pisania i trwałości. 

Zestaw prezentowy Parker 

Klasycznym wyborem będą również zestawy prezentowe Parker. Znajdziemy tutaj szeroki wybór markowych przyborów do pisania – zarówno tych tańszych, jak i produktów z wyższej półki. Ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do ponad 200 złotych. W skład zestawu mogą wchodzić długopisy i wieczne pióra. Warto zwrócić uwagę choćby na nowość – pióro wieczne edycji specjalnej Parker Metalic Pursuit, wykonane ze stali szlachetnej. Możliwość wyboru pióra lub długopisu pozwala dopasować się do preferencji obdarowywanego nauczyciela. 

Tradycje i nowości 

Znanym od lat wyrazem pamięci i uznania są słodycze. Zestawy czekoladek czy bombonierki świetnie nadają się na każdą okazję. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują kosze ze słodyczami. Sprawdzonym prezentem będą też kwiaty. Bukiet czy wiązanka to utrwalony w polskiej kulturze wyraz wdzięczności, który zdaje egzamin przy każdej okazji. Z takiego podarunku z pewnością ucieszą się zwłaszcza nauczycielki – w końcu która kobieta nie lubi być obdarowywana kwiatami? W przypadku wychowawców dłużej związanych z daną klasą warto też rozważyć wybór bardziej spersonalizowanego prezentu. Ciekawym pomysłem jest więc koszulka z nadrukiem – może nim być jakieś dowcipne hasło, ale też klasowe zdjęcie. To będzie wyjątkowa pamiątka.