10 zalet długopisów żelowych

15-11-2020

Długopis to obowiązkowy element na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego, zakładu pracy oraz innych miejsc, w których występuje konieczność natychmiastowego zapisania myśli lub podpisania się. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, właściciele sklepów z artykułami piśmienniczymi oferują bogaty wybór długopisów w przystępnych cenach. Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się długopisy żelowe. Dlaczego?  Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Przedstawiamy dziesięć powodów, dla których warto w nie zainwestować!

Dlaczego warto kupić długopis żelowy?

  1. Wyrazista kreska różnych grubości - szeroki asortyment długopisów żelowych daje nam możliwość wyboru tego odpowiedniego dla swoich potrzeb. Możemy zdecydować się na taki o grubej i wyrazistej linii pisania 0,7 mm lub na kreskę bardziej subtelną np. 0,4 mm dostępną w długopisach marki Pilot lub Dong.
  2. Szeroki wybór kolorów – w sklepach papierniczych znajdziemy pełną paletę barw długopisów żelowych. Dzieci z pewnością ucieszą jaskrawe odcienie czerwieni, zieleni lub różu. Dorośli zaś wybierać mogą m.in. w klasycznych kolorach: czarnych lub błękitnych.
  3. Możliwość zakupu pojedynczo lub w zestawie – długopisy żelowe kupimy bez problemu pojedynczo lub w zbiorczych opakowaniach. Jest to wygodne i budżetowe rozwiązanie.
  4. Wygoda użytkowania – dostępne na rynku długopisy żelowe charakteryzują się wyjątkowym komfortem podczas pisania. Większość z nich wyposażona jest w specjalne gumy, które ochraniają delikatną skórę palców przed odgnieceniami.
  5. Atrakcyjna cena – długopisy żelowe są o wiele tańsze od piór, a podobnie jak one sprawiają, że pismo wygląda estetycznie i elegancko.
  6. Szybko wysychający tusz – długopisy żelowe, w przeciwieństwie do piór, szybko wysychają. Ich użytkownicy nie muszą się martwić, że w dokumencie lub zeszycie pojawią się niechlujnie rozmazane litery po niedoschniętym tuszu.
  7. Doskonały dla dzieci podczas nauki pisania – na rynku dostępne są długopisy żelowe z funkcją ścierania tuszu. Poleca się je zwłaszcza w przypadku maluchów, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zapisywaniem liter. Dzięki nim zeszyty nie są pokreślone, przez co nabierają schludnego wyglądu.
  8. Wymienne wkłady – ogromną zaletą długopisów żelowych jest możliwość wymiany wkładów. Wybierając takie rozwiązanie, nie tylko oszczędzamy, ale również dbamy o środowisko naturalne.
  9. Ciekawy design – szeroki wybór dostępnych modeli sprawia, że każdy użytkownik, niezależnie od płci czy wieku, znajdzie bez problemu odpowiadający mu wyglądem długopis żelowy. Na rynku znaleźć można m.in. eleganckie modele, które przypadną do gustu właścicielom firm lub, doskonałe dla dzieci i młodzieży, długopisy w kształcie zwierzątek.
  10. Możliwość wykorzystania jako gadżetów reklamowych – długopisy żelowe, dzięki możliwości personalizowania powierzchni, sprawdzą się doskonale jako niedrogi gadżet reklamowy. Umieszczone na nich logo firmy lub ciekawe hasło z pewnością zapadną w pamięci potencjalnych klientów i sprawią, że nasza marka stanie się bardziej rozpoznawalna.